Aktualności
Akcja ,,Góra grosza’’
Drodzy uczniowie zakończyła się akcja ,,Góra Grosza’’. Klub wolontariatu chce wam podziękować słowami św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Ponownie udowodniliście, że można liczyć na waszą pomoc ponieważ uzbieraliśmy 26kg i 20dkg groszy. Zebrane pieniądze przekazane będą dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dziękujemy!
Akcja charytatywna ,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
Klub Wolontariatu kolejny raz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej
,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’ dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie z DPS prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Grabiu. Dziękujemy, że jesteście!
Wigilia w przedszkolu
Wigilia w przedszkolu była dniem pełnym wrażeń. 22 grudnia przedszkolaki śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Dla Mikołaja przygotowały wiersz i piosenki. Z zachwytem oglądały prezenty. Miłemu gościowi, rodzicom oraz pracownikom przedszkola wręczyły świąteczne karty. Przy wigilijnym stole dzieci utrwaliły bożonarodzeniowe tradycje.
Warsztaty piernikowe
Dzieci z radością i zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. 15 grudnia brały udział w warsztatach piernikowych. Mama Jerzyka opowiedziała legendę o Piernikarzu i jego córce. Wyjaśniła, jakie czynności trzeba wykonać, żeby upiec pyszne i kolorowe pierniki. Okazało się, że zdobienie ciasteczek lukrem i posypkami to świetna zabawa. Z rąk małych cukierników wyszły wyjątkowe dzieła. Pierniczki z pewnością będą smakowały rodzicom i Mikołajowi.
Informacje dyrektora
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i w zamian prowadzone będzie we wszystkich klasach, zgodnie z dotychczasowym planem, nauczanie online na platformie TEAMS. Lekcje online są skrócone do 30 minut pracy przed komputerem i 15 minut samodzielnej pracy (lub komunikacji między uczniami i nauczycielem – w zależności od decyzji nauczyciela prowadzącego daną lekcję).
KAMPANIA 16 DNI BEZ PRZEMOCY
W grudniu uczniowie wzięli udział w działaniach profilaktycznych w ramach Kampanii 16 Dni Bez Przemocy. W szkole odbyły się konkursy wiedzy i plastyczne. Nagrody dla uczestników i zwycięzców ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konecku.
Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS odbył się 1 grudnia.
Teatr edukacji i profilaktyki Maska w naszej szkole
Dzisiaj wszyscy uczniowie brali udział w spektaklach profilaktycznych.
Dla przedszkolaków i klas młodszych przedstawiono bajkę o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”.
Starsze klasy obejrzały z uwagą spektakl poruszający problem przemocy i agresji, a także braku szacunku pt. „Zagubione sumienie”.
Pierniki w klasie I
9 grudnia pachniał w naszej klasie czekoladą, cynamonem i przyprawą do piernika. A my wyposażeni w wałki, deski i fartuszki chętnie wzięliśmy się do roboty. Wałkowanie, wycinanie i ozdabianie to fajna zabawa. Pieczę nad nami miały nasze mamy. Teraz już każdy pierwszak dobrze wie jak pierniczki robi się.
OFIAROM STANU WOJENNEGO ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.
PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI
6 grudnia uczniowie klasy szóstej piekli miodowo-korzenne pierniki. Własnoręcznie przygotowali ciasto, wałkowali je i wycinali różnorodne kształty. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, a następnie udekorowane. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Pierniczki były bardzo smaczne.
MIKOŁAJKI
Szóstego grudnia dzieci z niecierpliwością czekały na informacje o Mikołaju. Czas wykorzystały na naukę piosenki, wierszyków oraz wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pana z siwą brodą. Przygotowały piękne pierniczki i ozdabiały świąteczne drzewko.
Gdy pan listonosz dostarczył wielką paczkę, próbowały odgadnąć, jakie kryją się w niej niespodzianki. Przedszkolaki chciały więcej wiedzieć o życiu Mikołaja, dlatego wybrały się do biblioteki. Szukały na półkach książek, oglądały ilustracje i słuchały opowiadania o mądrym biskupie.
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy, pełen radości i wzruszeń. Poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Również w naszym przedszkolu już na początku grudnia rozpoczęliśmy przygotowania do tego niezwykłego wydarzenia.
Poprzez realizację tematyki kompleksowej związanej ze Świętami Bożego Narodzenia dzieci pogłębiają swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Głównym motywem zajęć jest Mikołaj, choinka, prezenty. Wymienione symbole zbliżających się świąt to także przewodnie motywy prac plastycznych naszych przedszkolaków. Ponadto, dzieci z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonują różne ozdoby, które zawieszą na świątecznym drzewku. Dzieci chętnie śpiewają kolędy oraz piosenki o tematyce zimowo-świątecznej.
DZIEŃ MAGII
Trzydziesty dzień listopada był pełen magii, marzeń i życzliwości. Dzieci poznały andrzejkowe tradycje i bawiły się razem z zaproszonym gościem. Wykorzystały czarodziejskie pudełko, żeby poznać swoją przyszłość. Magiczny woreczek z karteczkami zdradzał, jakie zdolności kryją się w każdym przedszkolaku. Starszaki liczyły sztachety w swoim płocie i dowiedziały się, że parzysta liczba wróży szybki ślub.
Mały badacz i odkrywca w przedszkolu
„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż – a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem”
Konfucjusz
Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez m. in. Ciekawe eksperymenty fizyczne jak i chemiczne, które pokażą zjawiska z najbliższego otoczenia. Dziecko z własnej woli podejmuje działalność, aby zaspokoić potrzebę poznania otoczenia. W trakcie zabawy badawczej dziecko odkrywa nieznane mu dotychczas właściwości przedmiotów i zjawisk. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu w właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Ten ładunek pozytywnych emocji, jakie niesie za sobą zabawa badawcza sprawia, że ma ona ogromny wpływ na rozwój i wychowanie dziecka.
Dzień Pluszowego Misia
25 listopada święto mają wszystkie misie, dlatego dzieci prezentowały swoich ulubionych bohaterów książek. Spotkały się z przyjaciółmi Kubusia Puchatka i dorysowywały misiom brakujące elementy według wzoru. Przedszkolaki utrwaliły wiedzę o niedźwiedziach żyjących w różnych częściach świata i z masy solnej tworzyły ich portrety. Dowiedziały się, dlaczego warto polubić miód, jakie są rodzaje i skąd się on bierze.
Dziś jest:
- Piątek02.05.2025
Logowanie
Napisz do nas
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać