Aktualności
Zespół Szkół w Konecku serdecznie zaprasza dzieci w wieku 7 – 15 lat pochodzące z Ukrainy!
1. Przyjmowanie do szkoły odbywa się w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy w której kontynuowana jest nauka odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej w Ukrainie.
2. Ustalenie klasy następuje na podstawie dokumentów wydanych przez ukraińską szkołę , a w przypadku ich braku oświadczenia rodziców o sumie lat nauki za granicą. Dokumenty nie muszą być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego na język polski.
SOLIDARNI Z UKRAINĄ
W Ukrainie obrońcom potrzebne są:
- Do przetrwania: koce, karimaty, puszki mięsne, rybne, suchary, woda, batony: energetyczne, proteinowe, powerbanki, baterie ubrania męskie ciemne (wszystkie rozmiary), w tym: skarpetki, bielizna, swetry lub bluzy, kurtki (zimowe lub przejściowe), spodnie, papier t
Bal w przedszkolu
Na Kujawach w ostatnie dni karnawału - zapusty - bawiono się bardzo hucznie. Zgodnie z tradycją rodzice zorganizowali dla dzieci bal. Przedszkolaki obejrzały film i zobaczyły, jak w piekarni powstają tradycyjne pączki. Śpiewały piosenki o tłustym czwartku i sprawdzały swoje umiejętności taneczne. Postanowiły przygotować wypieki z dostępnych materiałów: wykorzystały styropian, folię, farby, plastelinę i posypkę do ciast. Dzieci uczestniczyły również w zabawach, które przygotowała pani animatorka.
Tłusty czwartek w przedszkolu
Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne. Przedszkolaki obejrzały opowiadanie „Pączki i faworki babci Honorki”. Spośród wielu zgromadzonych produktów spożywczych wybierały te, które potrzebne są do przygotowania pączków. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci drożdżowych faworków, które dzieci przyozdabiały własnoręcznie zrobionym lukrem, a następnie poczęstowały przedszkolaki z grupy starszej.
DZIEŃ KOTA w przedszkolu
17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto - „Święto kota”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół: dorysowując sobie wąsy oraz noski. Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, wykonywanie różnorodnych zadań. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
Poznajemy ludzkie ciało
Ludzkie ciało to cudowna fabryka i niezwykła maszyna, ale wymaga troskliwej opieki i odpowiedniego odżywiania.
Przedszkolaki często rozmawiają o zdrowym stylu życia i wiedzą, w jaki sposób dbać o swój organizm. Poznały zdrowe produkty, stworzyły piramidę żywności i ogromną piramidę z kubeczków po jogurtach. Dzięki spotkaniu z nauczycielem biologii dzieci mogły zobaczyć, jak zbudowany jest człowiek. Dowiedziały się, czym są narządy zmysłów i jakie zadania spełniają różne organy wewnętrzne.
Walentynki w przedszkolu
Podczas świętowania walentynek w Przedszkolu dzieci doskonaliły umiejętności mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym.
W dniu św. Walentego panował wyjątkowy nastrój. W przedszkolu królował kolor czerwony. Dzieci poznały tradycje walentynkowe, dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii w stosunku do innych ludzi. Wyklejały, rysowały i kolorowały serduszka, wykonywały laurki , by następnie wręczyć je jako walentynkę swoim kolegom, koleżankom. Wypowiadały swoje zdania, co według nich znaczy kochać kogoś i jak można to pokazać drugiej osobie. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo duży przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne. Kochać można zawsze i wszędzie bez względu na okoliczności, ważne że
VIII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Ogłoszone zostały wyniki z VIII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego skierowanej do uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej organizowanej przez OLIMP SCHOOL. W konkursie wzięło udział 176 uczniów w całej Polsce. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 5 i 7 miejsce:
Franciszek Potęga II klasa - 5 miejsce
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
Uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Od 28 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie klas VI -VIII szkoły podstawowej przechodzą na naukę zdalną, realizowaną online poprzez platformę TEAMS.
Uczniowie klas VI-VIII posiadający orzeczenie PPP (nie opinię) zajęcia rewalidacyjne, przyznane im zajęcia terapeutyczne i indywidualne logopedyczne mogą realizować w trybie stacjonarnym na terenie szkoły, ale uzgadniając z nauczycielem indywidualny termin odbycia tych zajęć.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu
Kochana Babciu i Dziadku drogi
Dzisiaj wszystkie wnuki wspaniałe
Te bardzo duże i te całkiem małe
W podzięce szepczą dziadkom do uszka
"Kochamy Was bardzo, z całego serduszka".Wasze wnuczka i wnuczek
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego z tej okazji przedszkolaki z grupy młodszej przygotowały dla Kochanych Babć i Drogich Dziadków mała niespodziankę.
Lapbook w klasie I
Przeglądając książkę 'Pierwsze abecadło' z programu 'Mała książka - wielki człowiek znależliśmy tekst o Wojtku - niedżwiedziu, który został żołnierzem. Pewnie znacie historię niedźwiadka kupionego za puszkę konserw, który dosłużył się stopnia kaprala w wojsku gen. Władysława Andersa. My zrobiliśmy ciekawe lapbooki nt. Wojtka i innych jego krewnych. Zapraszamy do obejrzenia w sali nr 4.
Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem
"Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem" to program czytelniczy dla ucz. Kl. I w ramach kampanii 'Mała książka - wielki człowiek. Instytut Książki w ramach tej kampanii ufundował każdemu pierwszakowi książkę do wspólnego czytania z rodzicem pod tytułem 'Pierwsze abecadło'. W pakiecie jest również poradnik dla rodziców o pożytkach płynących ze wspólnego czytania oraz co zrobić, gdy dziecko złości się przy czytaniu lub zgaduje wyrazy zamiast je czytać. Kampania została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wyniki konkursu ,,Fundusze unijne w mojej gminie”
Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” w Odolionie, ogłosiło wyniki konkursu plastycznego ,,Fundusze unijne w mojej gminie”. Z radością informujemy, że komisja konkursowa wybrała najlepsze prace uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom!
I kategoria wiekowa – 6 – 8 lat
I miejsce – Anna Maciejczak – II klasa
II miejsce – Agata Wojtkowska – II klasa
III miejsce – Patrycja Rogińska - przedszkole
Wyróżnienie – Filip Ossowski - II klasa
II kategoria wiekowa – 9 – 12 lat
I miejsce – Piotr Maciejczak – VII klasa
Dziś jest:
- Piątek02.05.2025
Logowanie
Napisz do nas
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać