W ramach doradztwa zawodowego klasa 8 uczestniczyła w dniu otwartym w ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.
W ramach doradztwa zawodowego klasa 8 uczestniczyła w dniu otwartym w ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie.
Przedszkolaki przygotowują się do Świąt Wielkanocnych. Dzisiaj przybyła do nas Pani, która pomagała nam w szyciu zajączków. Każdy z nas mógł wybrać kolor i ozdoby dla swojego dzieła. Wielką frajdą była możliwość pracy przy maszynie. Teraz pluszaki czekają, aby udekorować wielkanocne stoły.
W przedszkolu czuć już WIOSNĘ. Na zajęciach przedszkolaki sadziły przyniesione przez siebie wiosenne kwiatki. Dowiedziały się, czego potrzebują roślinki do życia. Kwiatki pięknie dekorują naszą salę. Będziiemy o nie dbali.
Idziemy śladami Jezusa.
Ja jestem książka,
Twój przyjaciel szczery.
Na moich karkach
rysunki litery.
Na tych rysunkach
ptaki, pola, rzeki,
kwiaty przed domem
i księżyc daleki…
W ramach kampanii ,,Mała książka-wielki człowiek’’ uczniowie klasy I otrzymali książki ,,Pierwsze abecadło’’. Z wielkim zaciekawieniem oglądali i czytali legendy, wiersze, opowiadania tam zawarte. Wiemy, że dzięki książce dzieci doskonalą czytanie, rozwijają wyobraźnię, pamięć, inteligencję emocjonalną i moralną. Dziękujemy.
22 marca w naszym przedszkolu odbył się Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Dzieci poznały wędrówkę kropel wody i dowiedziały się skąd się bierze deszcz. W czasie zabaw badawczych bliżej przyjrzeliśmy się wodzie. Badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie oraz co pływa, a co tonie. Rozwiązywaliśmy zagadki, rozpoznawaliśmy odgłosy deszczu, strumyka, burzy, morza…, zamienialiśmy się w krople wody. Po tych ciekawych zajęciach dzieci wiedzą, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka i rozumieją, dlaczego i w jaki sposób należy oszczędzać wodę.
21 marca tzn. pierwszego dnia wiosny, jak co roku, starsze klasy uczestniczyły w szkolnym turnieju muzycznym. Turniej ten odbywa się w naszej szkole od 17 lat. Jest to turniej muzyczny, należy znać utwory muzyczne, odgadywać tytuły, śpiewać piosenki i dobrze się bawić. Nie zabrakło również wielu bardzo ciekawych dyscyplin sportowych oraz pytań sprawdzających wiedzę ogólną i logiczne myślenie. Na koniec każda klasa zaprezentowała wybraną przez siebie piosenkę. Było bardzo wesoło, wszyscy bawili się wyśmienicie.
Wielką atrakcją spotkania okazał się występ przedszkolaków. Maluchy zaprezentowały inscenizację Nadchodzi Wiosna. W pięknych strojach i z dużym przejęciem tańczyły, śpiewały i recytowały wierszyki. Po występie z dużym zainteresowanie śledziły zmagania starszych koleżanek i kolegów.
Problem miało JURY konkursowe, wszystkie klasy były świetnie przygotowane, dlatego wszyscy zajęli ex aequo pierwsze miejsce.
Dziękujemy sponsorom, jury konkursu oraz wszystkim Wam za cudowną zabawę:)
Występy przedszkolaków:
W związku z 550 rocznicą urodzin tego wielkiego astronoma poznaliśmy jego drogę życiową i dokonania. Wirtualny spacer po Domu Kopernika w Toruniu przeniósł nas w inną epokę. Na podstawie portretu toruńskiego sami próbowaliśmy namalować Kopernika. Poznaliśmy nazwy planet w Układzie Słonecznym, niektórych nawet po łacinie. Rozszerzona rzeczywistość czyli nasza nauka przez doświadczanie to druga część wiosennego przedsięwzięcia. Poznaliśmy Gogle VR do przenoszenia się w czasie i przestrzeni. Byliśmy w kraterze wulkanu, śnieżnych górach, w kosmosie, pływaliśmy z rekinami , oglądaliśmy chiński mur i Dubaj nocą. Przeżyliśmy początkową przygodę z nowoczesną technologią druku 3D poprzez wykorzystanie długopisów 3D. Poznaliśmy aplikację Quiver do tworzenia przestrzennych obrazów. Dzięki pracy z podświetlanymi globusami poznaliśmy, skąd się bierze dzień i noc. To był ciekawy i pełen emocji Pierwszy Dzień Wiosny 2023.
17 marca 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, zorganizowany przez Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica. Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Aleksandrowskiego Lidii Tokarskiej. Do rywalizacji stanęło siedemnaścioro uczestniczek i uczestników ze szkół średnich oraz najstarszych klas szkół podstawowych naszego powiatu. Młodych artystów oceniało jury w składzie: Andrzej Łozicki – wicestarosta aleksandrowski, Monika Szczepańska – p.o. dyrektora MCK w Ciechocinku, Jakub Krzewiński – dyrektor LO w Ciechocinku, Bogusława Wojno – nauczyciel j. angielskiego oraz Sławomir Małecki, gitarzysta zespołu “Zdrowa Woda”. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Chełminiak z klasy VII oraz Marta Drążkiewicz z klasy VIII. Obie uczestniczki przedstawiły ciekawe interpretacje prezentowanych utworów. Natalia oczarowała słuchaczy niezwykłą świeżością wykonania i otrzymała Nagrodę Specjalną Starosty Aleksandrowskiego, którą wręczył pan Andrzej Łozicki. Składamy serdeczne gratulacje! Obu dziewczętom życzymy dalszych sukcesów!
Informacje o konkursie:
https://aleksandrow.pl/powiatowy-konkurs-piosenki-obcojezycznej-juz-za-nami/
Przedszkolaki dobrze wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Dzisiaj, z okazji Dnia Zdrowego Śniadania dzieci z zapałem przystąpiły do samodzielnego przygotowania posiłku. Robiły kanapki, sałatki, szaszłyki i koktajle. Jeszcze nigdy śniadanko nie smakowało tak bardzo jak dzisiaj.
8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Was słońce świeci.
Niech Wam czas radośnie leci.
Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski pragnie złożyć wszystkim Paniom i naszym miłym koleżankom najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności, uśmiechu, samych słonecznych dni i spełnienia najskrytszych marzeń.
Palma, mazurek, pisanka i masło. To tematy naszych warsztatów. Ale najpierw powitało nas przyjemne ciepło kominka w Zajeździe Biskupińskim. Potem ubrani w wiosenne fartuszki zaczęliśmy warsztaty. Najpierw te artystyczne. Tu nauczyliśmy się ozdabiać drewniane pisanki wykorzystując pastelowe kolory farb. Potem tworzyliśmy wielkanocne palmy z trzciny i krepy. W drugiej części warsztatów byliśmy kucharzami. Każdy musiał założyć wielką czapę i złożyć uroczystą przysięgę na mąkę. Najpierw artystycznie formowaliśmy mazurki. A gdy one się piekły, zabraliśmy się za ubijanie masła. Jak się okazało nie jest to takie proste. A słowa 'kierzynka' musieliśmy się długo uczyć. Na koniec zajęć zasiedliśmy do wspólnego świątecznego śniadania. To był przyjemnie spędzony czas. A ubijanie masła zapamiętamy na długo.
27 lutego w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Dinozaura. Obejrzeliśmy film edukacyjny, który przybliżył historie dinozaurów oraz pracę paleontologów. Dzieci poznały prehistoryczne gady, wypowiadały się na ich temat, oglądały ich podobizny, wykonywały prace plastyczne i bawiły się przyniesionymi maskotkami. Wszystkim dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w organizację tego dnia.
24 lutego przedszkolaki i uczniowie klas młodszych wybrali się do teatru do Ciechocinka. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obejrzały przedstawienie "Plastusiowy Pamiętnik". Była to bardzo udana wyprawa!
W tym dniu przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski, malując twarze. Wysłuchały opowiadania o kotku a później uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.
Projekt edukacyjny
"Wybieramy zdrowy styl życia - uzależnieniom mówimy Nie!"
W ramach projektu pod kierunkiem pedagoga szkolnego uczniowie zostali podzieleni na grupy i opracowali jeden z wybranych przez siebie tematów edukacyjnych. Następnie prezentowali w formie multimedialnej swoje prace młodszym kolegom i koleżankom.
Podsumowaniem akcji i nagrodą dla uczniów, za ich zaangażowanie był wyjazd na lodowisko, zorganizowany przez nauczyciela wychowania fizycznego.
22 lutego 2023 r. uczniowie klasy VII spotkali się z pisarzem Jackiem Łapińskim, który jest autorem książek: „Z uśmiechem Ci do twarzy”, „Dlaczego warto czytać?!” oraz „Jak być lepszym”. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Konecku. Dziękujemy:)
Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w projekcieBohaterON- włącz historię. To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
Uczniowie klasy czwartej poznają zasady bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych w ramach kampanii Kolejowe ABC II.Kampania Kolejowe ABC II to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach i peronach. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i stworzyli makietę miasteczka Peronowo. Za udział otrzymali dyplom i opaski na rękę.
Gospodarzami szkoły w tym miesiącu są przedszkolaki. Z tej okazji zaprosiliśmy pracowników i wszystkich uczniów na słodki poczęstunek. Z pomocą rodziców przygotowaliśmy około 400 smakołyków. Odwiedziliśmy także naszych przyjaciół:
Powered by aSc EduPage