• SKRZATY  W  PRZEDSZKOLU
          • SKRZATY W PRZEDSZKOLU

19 rgudnia "przybyły" do przedszkola piękne świąteczne skrzaty. Dieci z pomocą Rodziców i pań wykonały cudone ozdoby świąteczne. Do ich wykonania wystarczyły skarpetki, ryż i drobne ozdoby. Wspólna praca była cudownie spędzonym czasem, a stworzone przez przedszkolaków skrzaty będą niłymi gośćmi w czasie rodzinnych wigilii. Miłych Świąt!

• Słuchowisko Bombka z Memmingen

Uczniowie klasy ósmej w ramach współpracy kampanii BohaterON – włącz historię! wzięli udział w projekcie „Bombka z Memmingen”. Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Lekcja przybliżyła uczniom historię Świąt Bożego Narodzenia w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen. Młodzież wykonała kopię bombki, którą Aureliusz Dembiński zrobił w obozie jenieckim w Memmingen w grudniu 1944 r. i powiesili ją na choince.

• WARSZTATY  PIERNIKOWE  W  PRZEDSZKOLU
          • WARSZTATY PIERNIKOWE W PRZEDSZKOLU

• Rodzinne pierniczki w kl. I-III

Początek grudnia to czas corocznego, wspólnego z mamami wypieku aromatycznych pierników. Wyposażeni w wałki, deski i foremki z przyjemnością tworzyliśmy świąteczne specjały. Dobre rady naszych mam pomogły pięknie zdobić nasze pierniczki. Korzenny zapach wypieków unosił się w całej szkole i przywoływał gwiazdkowe wspomnienia.

• Zapal Światło Wolności

W związku z 42. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.13 grudnia, zapalając w oknie świecę, wyrażamy solidarność z ofiarami stanu wojennego. Można również zapalić wirtualną świecę na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

• TEATR  W  PRZEDSZKOLU
          • TEATR W PRZEDSZKOLU

8 grudnia przedszkolaki wzięły udział w przedstawieniu ,,Zimowy Czas". To historia o pewnym zagubionym liście do Świętego Mikołaja, która ukazała szereg prawd i morałów. TEATR BAJECZNY tradycyjnie wprowadził uczestników spektaklu w świąteczny czas czarując muzyką i żywym śpiewem. Nie zabrakło interakcji oraz pięknej zimowej scenografii.

• MIKOŁAJKI

6 grudnia, jak co roku, od ponad 20 lat wzięliśmy udział w Mikołajkowym Turnieju Sportowym klas I - III., którego celem jest wspólna zabawa z elementami rywalizacji. Podczas turnieju odwiedzili nas niespodziewani goscie - Pan Wójt jako Święty Mikołaj oraz uśmiechnięte śnieżynki. Przedszkolaki i uczniowie zostali obdarowani słodkościam. Ho! Ho! Ho! Wesołych Świąt!

• 	 Dwudniowa wycieczka do Warszawy w ramach Programu ,,Lekcje o finansach"
          • Dwudniowa wycieczka do Warszawy w ramach Programu ,,Lekcje o finansach"

4 i 5 grudnia 2023 r. uczniowie klas V, VI i VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Warszawy, w ramach programu Ministerstwa Finansów "Lekcje o finansach". Pierwszego dnia mieli zajęcia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w Ministerstwie Finansów, gdzie dowiedzieli się wiele na temat zarządzania pieniędzmi. Po południu zwiedzali Warszawę z przewodnikiem (Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście). Drugiego dnia eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik. Następnie zwiedzali Warszawę z przewodnikiem (Pałac Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie). Byli także na Lotnisku Chopina w Warszawie, gdzie z tarasu widokowego podziwiali startujące i lądujące samoloty.

• Lekcje o finansach

Uczniowie klasy piątej i szóstej w ramach projektu "Lekcje o finansach" uczestniczyli w warsztatach: Świat pieniądza i budżet domowy. Uczestnicy poznali historię pieniądza, dowiedzieli się, co to jest barter, samodzielnie tworzyli budżet domowy. W czasie zajęć szukali odpowiedzi, dlaczego ludzie posługują się pieniędzmi? Wykonywali proste obliczenia pieniężne, z którymi mogą się spotkać w codziennych sytuacjach. Zrozumieli, dlaczego warto oszczędzać i planować własne wydatki.

• Żywa lekcja języka angielskiego

30 listopada nasza szkoła wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego. Uczniowie mogli uczestniczyć w lekcji przeprowadzonej przez native speakera. Po wywiadzie z Amerykankami była to kolejna próba pokonania bariery językowej i ośmielenia uczniów do mówienia.

• ZABAWA  ANDRZEJKOWA  W  PRZEDSZKOLU
          • ZABAWA ANDRZEJKOWA W PRZEDSZKOLU

Dzisiaj przedszkolaki przebrane za postaci ze swoich ulubionych bajek wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Spotkanie prowadziła pani animar=tor, która zachęciła do zabawy wszystkie dzieci i panie. Śmiechu i radości było bardzo wiele. Dzień zakończyliśmy wróżbami, zbawami i słodkim poczęstunkiem.

• PRZEDSZKOLAKI  NA  PRZEDSTAWIENIU
          • PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU

Dzięki współpracy z gminna Biblioteką Publiczną w Konecku przedszkolaki uczestniczyły w przedstawieniu >Świnka Cherubinka" zorganizowanym przez Teatr Bajeczny z Bydgoszczy. Był to jesienny, sielski spektakl o mocy przyjaźni i przebaczaniu. Przygody Andzi i zabawnej świnki bardzo podobały się dzieciom. Pięknie dziękujemy.

• Piątek03.05.2024