Przeglądając książkę 'Pierwsze abecadło' z programu 'Mała książka - wielki człowiek znależliśmy tekst o Wojtku - niedżwiedziu, który został żołnierzem. Pewnie znacie historię niedźwiadka kupionego za puszkę konserw, który dosłużył się stopnia kaprala w wojsku gen. Władysława Andersa. My zrobiliśmy ciekawe lapbooki nt. Wojtka i innych jego krewnych. Zapraszamy do obejrzenia w sali nr 4.
Aktualności
Lapbook w klasie I
- 5
Żywy alfabet w klasie I
Jak najłatwiej zapamiętać wszystkie litery alfabetu? Wykorzystaliśmy wskazówki do czytania z zabawą zawarte w książce ,Pierwsze abecadło, z programu czytelniczego ,Mała książka - wielki człowiek'. Zobaczcie czy nam się udało!
18
Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem
"Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem" to program czytelniczy dla ucz. Kl. I w ramach kampanii 'Mała książka - wielki człowiek. Instytut Książki w ramach tej kampanii ufundował każdemu pierwszakowi książkę do wspólnego czytania z rodzicem pod tytułem 'Pierwsze abecadło'. W pakiecie jest również poradnik dla rodziców o pożytkach płynących ze wspólnego czytania oraz co zrobić, gdy dziecko złości się przy czytaniu lub zgaduje wyrazy zamiast je czytać. Kampania została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
12
Wyniki konkursu ,,Fundusze unijne w mojej gminie”
Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” w Odolionie, ogłosiło wyniki konkursu plastycznego ,,Fundusze unijne w mojej gminie”. Z radością informujemy, że komisja konkursowa wybrała najlepsze prace uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom!
I kategoria wiekowa – 6 – 8 lat
I miejsce – Anna Maciejczak – II klasa
II miejsce – Agata Wojtkowska – II klasa
III miejsce – Patrycja Rogińska - przedszkole
Wyróżnienie – Filip Ossowski - II klasa
II kategoria wiekowa – 9 – 12 lat
I miejsce – Piotr Maciejczak – VII klasa
Akcja ,,Góra grosza’’
Drodzy uczniowie zakończyła się akcja ,,Góra Grosza’’. Klub wolontariatu chce wam podziękować słowami św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Ponownie udowodniliście, że można liczyć na waszą pomoc ponieważ uzbieraliśmy 26kg i 20dkg groszy. Zebrane pieniądze przekazane będą dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dziękujemy!
Akcja charytatywna ,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
Klub Wolontariatu kolejny raz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej
,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’ dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie z DPS prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Grabiu. Dziękujemy, że jesteście!
Wigilia w przedszkolu
Wigilia w przedszkolu była dniem pełnym wrażeń. 22 grudnia przedszkolaki śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Dla Mikołaja przygotowały wiersz i piosenki. Z zachwytem oglądały prezenty. Miłemu gościowi, rodzicom oraz pracownikom przedszkola wręczyły świąteczne karty. Przy wigilijnym stole dzieci utrwaliły bożonarodzeniowe tradycje.
3
.
Warsztaty piernikowe
Dzieci z radością i zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. 15 grudnia brały udział w warsztatach piernikowych. Mama Jerzyka opowiedziała legendę o Piernikarzu i jego córce. Wyjaśniła, jakie czynności trzeba wykonać, żeby upiec pyszne i kolorowe pierniki. Okazało się, że zdobienie ciasteczek lukrem i posypkami to świetna zabawa. Z rąk małych cukierników wyszły wyjątkowe dzieła. Pierniczki z pewnością będą smakowały rodzicom i Mikołajowi.
Serdecznie dziękujemy mamie Jerzyka i Ani za pomoc w przygotowaniu zajęć.
1
Jasełka bożonarodzeniowe
Klasa trzecia życzy wszystkim Wesołych Świąt i zaprasza do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych.
8
Informacje dyrektora
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i w zamian prowadzone będzie we wszystkich klasach, zgodnie z dotychczasowym planem, nauczanie online na platformie TEAMS. Lekcje online są skrócone do 30 minut pracy przed komputerem i 15 minut samodzielnej pracy (lub komunikacji między uczniami i nauczycielem – w zależności od decyzji nauczyciela prowadzącego daną lekcję).
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, na wniosek rodzica będzie zorganizowana opieka świetlicowa i dzieci objęte tą opieką będą realizowały zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły, jednakże nadmieniam, że będzie to dużym utrudnieniem dla nauczyciela świetlicy ze względu na to, że w tym samym czasie lekcje online w jednym miejscu będą realizować uczniowie trzech różnych klas i różnych przedmiotów.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie
Przedszkole będzie pracowało bez zmian, czyli stacjonarnie.
W sprawie instalowania platformy i obsługi TEAMS proszę się kontaktować za pośrednictwem wychowawcy z panią Ewą Pracowitą.
Istnieje możliwość wypożyczenia laptopa (16 sztuk na całą szkołę) i w tej sprawie proszę się kontaktować z sekretariatem szkoły.
W sekretariacie należy też zgłosić konieczność organizacji opieki świetlicowej.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Po 9 stycznia 2022 r. planowany jest powrót do stacjonarnego nauczania.
Małgorzata Babiarczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Konecku
KAMPANIA 16 DNI BEZ PRZEMOCY
W grudniu uczniowie wzięli udział w działaniach profilaktycznych w ramach Kampanii 16 Dni Bez Przemocy. W szkole odbyły się konkursy wiedzy i plastyczne. Nagrody dla uczestników i zwycięzców ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konecku.
Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS odbył się 1 grudnia.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS, promowanie postaw odpowiedzialności za własne życie, oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy VII i VIII.
Zwycięzcami zostali:1 miejsce - Magdalena Pawlak, 2 miejsce – Hubert Tobjasz, Marta Drążkiewicz i Jaśmina Michalska.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie klasy I, II i III brali udział w konkursie plastyczny, którego celem było kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka, postawy otwartej wobec świata i innych ludzi. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.
Odbył się także konkurs plastyczny „Stop! Przemocy”, dla uczniów klasy IV, VI, VII i VIII, celem którego było zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie, zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy. .Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Uczniowie zastosowali różne techniki plastyczne. I miejsce w konkursie zajął Paweł Więckowski i Zuzanna Zielińska z kl. IV. Wyróżniono także prace Wiktorii Lewandowskiej z kl.IV. I Sandry Królak z kl. VIII.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.
6 grudnia klasa II poznała alternatywne metody komunikowania się osób niepełnosprawnych: alfabet Braille’a, język migowy, gesty ,,Makaton’’, PECS. Uczniowie pokazywali różne gesty, układali zdania z obrazków i odczytywali je w parach.
9
Teatr edukacji i profilaktyki Maska w naszej szkole
Dzisiaj wszyscy uczniowie brali udział w spektaklach profilaktycznych.
Dla przedszkolaków i klas młodszych przedstawiono bajkę o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”.
Starsze klasy obejrzały z uwagą spektakl poruszający problem przemocy i agresji, a także braku szacunku pt. „Zagubione sumienie”.
8
Pasowanie na czytelnika w klasie I
Gdzie mieszkają mole książkowe czyli co to jest biblioteka? Pasowanie na czytelnika w klasie I. 15 grudnia odbyła się lekcja biblioteczna w klasie I. Uczniowie dowiedzieli się jakie tajemnice skrywa biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza i jak korzystać z zasobów biblioteki.
15
Pierniki w klasie I
9 grudnia pachniał w naszej klasie czekoladą, cynamonem i przyprawą do piernika. A my wyposażeni w wałki, deski i fartuszki chętnie wzięliśmy się do roboty. Wałkowanie, wycinanie i ozdabianie to fajna zabawa. Pieczę nad nami miały nasze mamy. Teraz już każdy pierwszak dobrze wie jak pierniczki robi się.
17
Toruńskie pierniki i toruńskie klimaty
8 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia. Wycieczka śladami M.Kopernika była bardzo ciekawa. Były też warsztaty piernikowe i Toruń w świątecznej szacie. Cudny jest ten Toruń zima.
27
Dłuuuuuga Piątka dla Kasi
Klub wolontariatu dziękuje wszystkim za udział w akcji ,,Dłuuuuuga Piątka dla Kasi". Wiedzieliśmy, że możemy na Was liczyć. Macie wielkie serca. Dzięki Wam na leczenie Kasi uzbieraliśmy 192 piątki i w ten sposób uzbieraliśmy kwotę 960 zł.
Dziękujemy!
OFIAROM STANU WOJENNEGO ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI
W poniedziałek, 13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.
PIECZEMY ŚWIĄTECZNE PIERNIKI
6 grudnia uczniowie klasy szóstej piekli miodowo-korzenne pierniki. Własnoręcznie przygotowali ciasto, wałkowali je i wycinali różnorodne kształty. Ciastka zostały upieczone według oryginalnej receptury przygotowanej przez rodziców, a następnie udekorowane. Zapach wypiekanych pierników przyciągał uczniów z całej szkoły. Pierniczki były bardzo smaczne.
10Uczniowie klasy szóstej pieką pierniki
MIKOŁAJKI
Szóstego grudnia dzieci z niecierpliwością czekały na informacje o Mikołaju. Czas wykorzystały na naukę piosenki, wierszyków oraz wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej pana z siwą brodą. Przygotowały piękne pierniczki i ozdabiały świąteczne drzewko.
Gdy pan listonosz dostarczył wielką paczkę, próbowały odgadnąć, jakie kryją się w niej niespodzianki. Przedszkolaki chciały więcej wiedzieć o życiu Mikołaja, dlatego wybrały się do biblioteki. Szukały na półkach książek, oglądały ilustracje i słuchały opowiadania o mądrym biskupie.
Dzieci wiedzą, że Mikołaj wkrótce będzie w przedszkolu i do odwiedzin niezwykłego gościa starają się jak najlepiej przygotować.
5
Galeria zdjęć
- brak danych