W klasie IV w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej "Z przyrodą za pan brat" odbył się konkurs recytatorski. Dzieci wybrały wiersze o tematyce przyrodniczej, następnie recytowały je na forum klasy. Przyznano trzy miejsca oraz dwa wyróżnienia. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Aktualności
Z przyrodą za pan brat
INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY
Uczniowie z klas I-IV szkoły podstawowej i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Od 28 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie klas VI -VIII szkoły podstawowej przechodzą na naukę zdalną, realizowaną online poprzez platformę TEAMS.
Uczniowie klas VI-VIII posiadający orzeczenie PPP (nie opinię) zajęcia rewalidacyjne, przyznane im zajęcia terapeutyczne i indywidualne logopedyczne mogą realizować w trybie stacjonarnym na terenie szkoły, ale uzgadniając z nauczycielem indywidualny termin odbycia tych zajęć.
Możliwe jest też zorganizowanie konsultacji indywidualnych lub grupowych na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów oraz warunków pracy szkoły i z uwagi na to drugie, proszę o indywidualne lub grupowe umówienie się uczniów bezpośrednio z nauczycielem j. polskiego, matematyki i j. angielskiego.
Po konsultacji z Radą Pedagogiczną w dniu 28 stycznia 2022 roku, być może zorganizowane zostaną w szkole testy sprawdzające poziom przygotowania uczniów do egzaminu ósmoklasisty.
Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu
Kochana Babciu i Dziadku drogi
Dzisiaj wszystkie wnuki wspaniałe
Te bardzo duże i te całkiem małe
W podzięce szepczą dziadkom do uszka
"Kochamy Was bardzo, z całego serduszka".Wasze wnuczka i wnuczek
W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego z tej okazji przedszkolaki z grupy młodszej przygotowały dla Kochanych Babć i Drogich Dziadków mała niespodziankę.
Lapbook w klasie I
Przeglądając książkę 'Pierwsze abecadło' z programu 'Mała książka - wielki człowiek znależliśmy tekst o Wojtku - niedżwiedziu, który został żołnierzem. Pewnie znacie historię niedźwiadka kupionego za puszkę konserw, który dosłużył się stopnia kaprala w wojsku gen. Władysława Andersa. My zrobiliśmy ciekawe lapbooki nt. Wojtka i innych jego krewnych. Zapraszamy do obejrzenia w sali nr 4.
5
Żywy alfabet w klasie I
Jak najłatwiej zapamiętać wszystkie litery alfabetu? Wykorzystaliśmy wskazówki do czytania z zabawą zawarte w książce ,Pierwsze abecadło, z programu czytelniczego ,Mała książka - wielki człowiek'. Zobaczcie czy nam się udało!
18
Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem
"Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem" to program czytelniczy dla ucz. Kl. I w ramach kampanii 'Mała książka - wielki człowiek. Instytut Książki w ramach tej kampanii ufundował każdemu pierwszakowi książkę do wspólnego czytania z rodzicem pod tytułem 'Pierwsze abecadło'. W pakiecie jest również poradnik dla rodziców o pożytkach płynących ze wspólnego czytania oraz co zrobić, gdy dziecko złości się przy czytaniu lub zgaduje wyrazy zamiast je czytać. Kampania została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
12
Wyniki konkursu ,,Fundusze unijne w mojej gminie”
Stowarzyszenie ,,Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej” w Odolionie, ogłosiło wyniki konkursu plastycznego ,,Fundusze unijne w mojej gminie”. Z radością informujemy, że komisja konkursowa wybrała najlepsze prace uczniów z naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom!
I kategoria wiekowa – 6 – 8 lat
I miejsce – Anna Maciejczak – II klasa
II miejsce – Agata Wojtkowska – II klasa
III miejsce – Patrycja Rogińska - przedszkole
Wyróżnienie – Filip Ossowski - II klasa
II kategoria wiekowa – 9 – 12 lat
I miejsce – Piotr Maciejczak – VII klasa
Akcja ,,Góra grosza’’
Drodzy uczniowie zakończyła się akcja ,,Góra Grosza’’. Klub wolontariatu chce wam podziękować słowami św. Jana Pawła II: ,,Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. Ponownie udowodniliście, że można liczyć na waszą pomoc ponieważ uzbieraliśmy 26kg i 20dkg groszy. Zebrane pieniądze przekazane będą dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Dziękujemy!
Akcja charytatywna ,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
Klub Wolontariatu kolejny raz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej
,,Podaruj Świąteczną Paczkę’’ dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie z DPS prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety w Grabiu. Dziękujemy, że jesteście!
Wigilia w przedszkolu
Wigilia w przedszkolu była dniem pełnym wrażeń. 22 grudnia przedszkolaki śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Dla Mikołaja przygotowały wiersz i piosenki. Z zachwytem oglądały prezenty. Miłemu gościowi, rodzicom oraz pracownikom przedszkola wręczyły świąteczne karty. Przy wigilijnym stole dzieci utrwaliły bożonarodzeniowe tradycje.
3
.
Warsztaty piernikowe
Dzieci z radością i zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. 15 grudnia brały udział w warsztatach piernikowych. Mama Jerzyka opowiedziała legendę o Piernikarzu i jego córce. Wyjaśniła, jakie czynności trzeba wykonać, żeby upiec pyszne i kolorowe pierniki. Okazało się, że zdobienie ciasteczek lukrem i posypkami to świetna zabawa. Z rąk małych cukierników wyszły wyjątkowe dzieła. Pierniczki z pewnością będą smakowały rodzicom i Mikołajowi.
Serdecznie dziękujemy mamie Jerzyka i Ani za pomoc w przygotowaniu zajęć.
1
Jasełka bożonarodzeniowe
Klasa trzecia życzy wszystkim Wesołych Świąt i zaprasza do obejrzenia jasełek bożonarodzeniowych.
8
Informacje dyrektora
Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. zostaną ograniczone zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i w zamian prowadzone będzie we wszystkich klasach, zgodnie z dotychczasowym planem, nauczanie online na platformie TEAMS. Lekcje online są skrócone do 30 minut pracy przed komputerem i 15 minut samodzielnej pracy (lub komunikacji między uczniami i nauczycielem – w zależności od decyzji nauczyciela prowadzącego daną lekcję).
Uczniom klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, na wniosek rodzica będzie zorganizowana opieka świetlicowa i dzieci objęte tą opieką będą realizowały zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły, jednakże nadmieniam, że będzie to dużym utrudnieniem dla nauczyciela świetlicy ze względu na to, że w tym samym czasie lekcje online w jednym miejscu będą realizować uczniowie trzech różnych klas i różnych przedmiotów.
Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą prowadzone stacjonarnie
Przedszkole będzie pracowało bez zmian, czyli stacjonarnie.
W sprawie instalowania platformy i obsługi TEAMS proszę się kontaktować za pośrednictwem wychowawcy z panią Ewą Pracowitą.
Istnieje możliwość wypożyczenia laptopa (16 sztuk na całą szkołę) i w tej sprawie proszę się kontaktować z sekretariatem szkoły.
W sekretariacie należy też zgłosić konieczność organizacji opieki świetlicowej.
Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Po 9 stycznia 2022 r. planowany jest powrót do stacjonarnego nauczania.
Małgorzata Babiarczyk
Dyrektor Zespołu Szkół w Konecku
KAMPANIA 16 DNI BEZ PRZEMOCY
W grudniu uczniowie wzięli udział w działaniach profilaktycznych w ramach Kampanii 16 Dni Bez Przemocy. W szkole odbyły się konkursy wiedzy i plastyczne. Nagrody dla uczestników i zwycięzców ufundował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konecku.
Szkolny konkurs wiedzy o HIV/AIDS odbył się 1 grudnia.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat HIV/AIDS, promowanie postaw odpowiedzialności za własne życie, oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klasy VII i VIII.
Zwycięzcami zostali:1 miejsce - Magdalena Pawlak, 2 miejsce – Hubert Tobjasz, Marta Drążkiewicz i Jaśmina Michalska.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie klasy I, II i III brali udział w konkursie plastyczny, którego celem było kształtowanie wśród uczniów empatii i szacunku do drugiego człowieka, postawy otwartej wobec świata i innych ludzi. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody.
Odbył się także konkurs plastyczny „Stop! Przemocy”, dla uczniów klasy IV, VI, VII i VIII, celem którego było zdobycie wiedzy o rodzajach przemocy i sposobach obrony przed nią, przeciwdziałanie przemocy w grupie rówieśniczej i w rodzinie, zwiększenie zaangażowania i reagowania w przypadku bycia świadkiem lub ofiarą przemocy. .Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Uczniowie zastosowali różne techniki plastyczne. I miejsce w konkursie zajął Paweł Więckowski i Zuzanna Zielińska z kl. IV. Wyróżniono także prace Wiktorii Lewandowskiej z kl.IV. I Sandry Królak z kl. VIII.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom.
6 grudnia klasa II poznała alternatywne metody komunikowania się osób niepełnosprawnych: alfabet Braille’a, język migowy, gesty ,,Makaton’’, PECS. Uczniowie pokazywali różne gesty, układali zdania z obrazków i odczytywali je w parach.
9
Teatr edukacji i profilaktyki Maska w naszej szkole
Dzisiaj wszyscy uczniowie brali udział w spektaklach profilaktycznych.
Dla przedszkolaków i klas młodszych przedstawiono bajkę o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym pt. „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”.
Starsze klasy obejrzały z uwagą spektakl poruszający problem przemocy i agresji, a także braku szacunku pt. „Zagubione sumienie”.
8
Pasowanie na czytelnika w klasie I
Gdzie mieszkają mole książkowe czyli co to jest biblioteka? Pasowanie na czytelnika w klasie I. 15 grudnia odbyła się lekcja biblioteczna w klasie I. Uczniowie dowiedzieli się jakie tajemnice skrywa biblioteka, na czym polega praca bibliotekarza i jak korzystać z zasobów biblioteki.
15
Pierniki w klasie I
9 grudnia pachniał w naszej klasie czekoladą, cynamonem i przyprawą do piernika. A my wyposażeni w wałki, deski i fartuszki chętnie wzięliśmy się do roboty. Wałkowanie, wycinanie i ozdabianie to fajna zabawa. Pieczę nad nami miały nasze mamy. Teraz już każdy pierwszak dobrze wie jak pierniczki robi się.
17
Galeria zdjęć
- brak danych