Strona główna

    • Aktualności

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026

            26 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego połączona z pożegnaniem absolwentów. Wydarzenie obecnością uświetnili zaproszeni goście: pan wójt gminy Koneck, pani inspektor oświaty i pani przewodnicząca rady rodziców.

            Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, który podsumował mijający rok szkolny i podziękował uczniom i nauczycielom za ich pracę oraz zaangażowanie. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy za wysokie wyniki w nauce oraz aktywne uczestnictwo w życiu szkoły.

        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu
          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w przedszkolu

            Zakończenie roku szkolnego w przedszkolu było wyjątkowym wydarzeniem, pełnym radości, wzruszeń i podsumowań wspólnie spędzonych chwil. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz występy przygotowane specjalnie na tę okazję.

            W wydarzeniu uczestniczyli rodzice oraz dziadkowie przedszkolaków, którzy z dumą i wzruszeniem oglądali występy dzieci. Nie zabrakło serdecznych życzeń, podziękowań za cały rok wspólnej pracy, a także ciepłych słów skierowanych do dzieci kończących edukację przedszkolną.

        • Spotkanie z klasą ósmą
          • Spotkanie z klasą ósmą

            18 czerwca 2026 roku uczniowie klasy ósmej wraz z rodzicami zorganizowali słodki poczęstunek, który był okazją do podsumowania wspólnie spędzonych lat oraz wyrażenia wdzięczności dyrektorowi szkoły panu Jarosławowi Kaczorowskiemu, wychowawcy pani Wioletcie Murawskiej, nauczycielom, panu wójtowi gminy Koneck Ryszardowi Borowskiemu, pani inspektor oświaty Annie Żak oraz pani przewodniczącej Rady Rodziców Izabeli Ossowskiej.

          • Nauka na najwyższym poziomie! Nasza nauczycielka doktorem filozofii!

            Z ogromną dumą informujemy, że nasza nauczycielka, Paulina Chojnacka, obroniła z wyróżnieniem rozprawę doktorską z filozofii, przygotowaną na podstawie średniowiecznych łacińskich rękopisów zawierających komentarz do „Metafizyki” Arystotelesa.

            To wyjątkowe osiągnięcie jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej i potwierdzeniem wysokiego poziomu naszej kadry pedagogicznej. Gratulacje dla Pani Doktor od Dyrektora Jarosława Kaczorowskiego, pracowników szkoły oraz uczniów!

          • Dwujęzyczne przedszkole w Konecku staje się faktem!

            19 czerwca w Toruniu Dyrektor Zespołu Szkół w Konecku podpisał umowę na realizację projektu „Dwujęzyczne Przedszkolaki Kujaw i Pomorza”.

            Dzięki temu od roku szkolnego 2027/2028 dzieci w naszych grupach przedszkolnych będą miały minimum 1 godzinę języka angielskiego każdego dnia.

            To kolejny krok w rozwoju nowoczesnej oferty edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy!

        • Pielgrzymka dzieci komunijnych na Jasną Górę
          • Pielgrzymka dzieci komunijnych na Jasną Górę

            16 czerwca dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej – Marcelina, Oliwia, Amelia, Zuzanna i Michał – uczestniczyły w pielgrzymce dziękczynnej do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

            Wraz z księdzem Jarosławem, rodzicami oraz parafianami z Konecka uczestniczyły we Mszy Świętej dziękczynnej, Drodze Krzyżowej oraz Apelu Jasnogórskim. Był to wyjątkowy czas modlitwy, wdzięczności i umocnienia wiary po przyjęciu sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

        • Wycieczka do Czech
          • Wycieczka do Czech

            Od 8 do 12 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pięciodniowej wycieczce do Czech, pełnej ciekawych miejsc, pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń.

            Pierwszy dzień upłynął nam na podróży do Czech. Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy naszą przygodę z poznawaniem tego pięknego kraju.

            Drugiego dnia zwiedzaliśmy Pragę. Stolica Czech przywitała nas drobnym deszczem, ale pożegnała słoneczną pogodą i wspaniałą atmosferą. Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze zabytki miasta oraz poczuć wyjątkowy klimat czeskiej metropolii.

        • ,,Na deptaku w Ciechocinku…”
          • ,,Na deptaku w Ciechocinku…”

            9 czerwca wybraliśmy się na spacer po uzdrowisku Ciechocinek. Wraz ze swoimi mamami i jednym tatą podziwialiśmy piękne dywany kwiatowe. Przeszliśmy ciechocińskim deptakiem, odwiedziliśmy Grzybka, Park Zdrojowy, Muszlę Koncertową, Fontannę Jaś i Małgosia. Byliśmy też na Tężni nr 1. Starczyło czasu na lody, gofry, frytki …. Pogoda i humory dopisały, będą miłe wspomnienia. Dziękujemy rodzicom za umilenie nam czasu swoją obecnością.

        • Karta rowerowa - pierwsze prawo jazdy
          • Karta rowerowa - pierwsze prawo jazdy

            9 czerwca uczniowie klasy czwartej otrzymali pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową.Warunkiem otrzymania tego ważnego dokumentu było wcześniejsze zaliczenie testów z wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego oraz znajomości znaków drogowych, jak również pomyślne zdanie egzaminu praktycznego. Gratulujemy.

        • Przedszkolaki w kinie „Zdrój”
          • Przedszkolaki w kinie „Zdrój”

            8 czerwca dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Ciechocinka, gdzie obejrzały spektakl teatralny pt. „Karolcia”. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie znanej książki dla dzieci i opowiadało o przygodach dziewczynki, która znalazła magiczny niebieski koralik spełniający życzenia. Barwna scenografia, kolorowe kostiumy oraz pełna humoru gra aktorów sprawiły, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Spektakl dostarczył wielu pozytywnych emocji, a jednocześnie przypomniał o takich wartościach jak przyjaźń, dobroć, odpowiedzialność i pomaganie innym.

        • Profilaktyczne spotkanie dla Rodziców z udziałem Policji
          • Profilaktyczne spotkanie dla Rodziców z udziałem Policji

            2 czerwca 2026 r. odbyło się spotkanie Rodziców z funkcjonariuszką Policji Martą Białkowską-Błachowicz z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Podczas prelekcji omówiono kwestie dotyczące konsekwencji prawnych niewłaściwych zachowań młodzieży, takich jak cyberprzemoc, hejt, udostępnianie nielegalnych treści. Zwrócono uwagę na rolę rodziców w kształtowaniu postaw dzieci oraz konieczność monitorowania ich aktywności w sieci. Policjantka przedstawiła najczęstsze współczesne zagrożenia internetowe, m.in. kontakt z nieznajomymi, wyłudzenia danych, uzależnienie od mediów społecznościowych oraz dostęp do nieodpowiednich treści. Rodzice otrzymali wskazówki, jak rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

        • Dzień Dziecka na Barbarce
          • Dzień Dziecka na Barbarce

            1 czerwca wybraliśmy się na warsztaty przyrodnicze w Szkole Leśnej na Barbarce pod Toruniem. Zajęcia terenowe obejmowały spacery ścieżkami edukacyjnymi, których celem było poznanie warunków życia zwierząt i roślin leśnych. Zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się co to jest bobrowisko, żeremię, dziupla dzięcioła czarnego, rój pszczół, zaskroniec itd. Rozpoznawaliśmy drzewa i głosy ptaków. W dalszej części odbyły się zajęcia plastyczne, na których kolorowaliśmy kontury ptaków, płazów i owadów. A na koniec wystarczyło czasu na gry i zabawy na boisku otoczonym lasem. Teren Szkoły Leśnej na Barbarce polecamy na rodzinne wyprawy o obserwacje przyrody. Wyjazd uczniów dofinansowano w ramach środków pochodzących z GPP i RPA w Konecku.

        • Święto Zespołu Szkół w Konecku
          • Święto Zespołu Szkół w Konecku

            28 maja uczniowie Zespołu Szkół w Konecku im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchodzili Święto Patrona. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Konecku, na której w obecności zaproszonych gości wspomniano historię życia wielkiego polskiego patrioty Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po mszy świętej uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do szkoły gdzie dalej świętowaliśmy. Uczniowie klasy IV-VIII - uczestniczyli w turnieju piłki siatkowej a uczniowie klas I-III oglądali film o życiu i losach Patrona Szkoły. Święto szkoły to kolejny raz, w którym mogliśmy poczuć łączącą nas przyjaźń i radość ze wspólnego świętowania.

        • Wycieczka do Wenecji i Biskupina
          • Wycieczka do Wenecji i Biskupina

            27 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wenecji i Biskupina. Uczniowie zwiedzili Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji oraz ruiny Zamku Diabła Weneckiego. Dużą atrakcją był również przejazd kolejką wąskotorową na trasie Wenecja – Biskupin.

            W Biskupinie uczestnicy wycieczki zwiedzili Muzeum Archeologiczne, poznając historię jednego z najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce.

        • OGROMNY SUKCES!
          • OGROMNY SUKCES!

            Nasza uczennica, Kinga Malinowska, zdobyła I miejsce w swojej kategorii podczas konkursu „Rykowisko Folk”

            Swoim występem zachwyciła publiczność i jury, pokazując ogromny talent, wrażliwość muzyczną oraz sceniczną energię. To piękne osiągnięcie i wspaniała nagroda za ciężką pracę, zaangażowanie oraz pasję do muzyki

        • PRAKTYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
          • PRAKTYCZNY EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

            25 maja uczniowie klasy czwartej przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Kilka dni wcześniej rozwiązywali zadania teoretyczne z przepisów ruchu drogowego. Uczniowie wykazali się umiejętnością prawidłowego poruszania się rowerem oraz znajomością zasad ruchu drogowego. Egzamin nadzorował policjant z Posterunku Policji w Konecku. Wszystkim gratulujemy zdobycia pierwszego „prawa jazdy”.

        • Muzyczna podróż do bajkowej krainy już za nami!
          • Muzyczna podróż do bajkowej krainy już za nami!

            Nasza uczennica Kinga Malinowska miała okazję zaprezentować swój talent podczas II Włocławskiego Konkursu Piosenki Dziecięcej „W bajkowej krainie” w Zespole Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku. Występ był pełen emocji, dziecięcej radości i pięknych muzycznych chwil, a scena stała się miejscem prawdziwej artystycznej przygody. Udział w konkursie to nie tylko możliwość zaprezentowania swoich umiejętności, ale także cenne doświadczenie i spotkanie z młodymi pasjonatami muzyki z różnych stron regionu. Choć na oficjalne wyniki musimy poczekać do 31 maja, już dziś serdecznie gratulujemy naszej uczennicy wspaniałego występu, odwagi scenicznej i godnego reprezentowania szkoły. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych muzycznych sukcesów!

    • Warto odwiedzić:

      • {#1508} 3
      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Dziś jest:

      • Sobota27.06.2026
      • Logowanie

    • Napisz do nas

      Jeśli masz jakieś pytania do naszej szkoły, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
      wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
    • Kontakt

      • Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konecku
      • (+54) 27 22 019
      • ul. Włodzimierza Lubańskiego 15,
        87-702 Koneck
        87-702 Koneck
        Poland
      • ePUAP: ZSZKONECK
    • Logowanie